A A A K K K
людям з порушенням зору
Управління освіти Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації

Загальна середня освіта

28 грудня 2023 освітянам презентували Методичні рекомендації щодо викладання предмета «Захист України» в закладах загальної середньої освіти міста Києва в умовах воєнного стану

Під час підсумкового засідання колегії  Департаменту освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) директор Інституту післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка Михайло Войцехівський презентував Методичні рекомендації щодо викладання предмета «Захист України» в закладах загальної середньої освіти міста Києва в умовах воєнного стану.

"Експерти - фахівці Збройних Сил України та освітяни, у тому числі і методисти Інституту післядипломної освіти Київського  університету імені Бориса Грінченка, адаптували програму "Захист України" до умов та викликів воєнного часу.  Деякі теми стануть для учнів новими у програмі, якісь ущільнено та об'єднано у розділи, а на якісь навпаки додано більше годин для вивчення. Передбачено більше практичних занять, а вивчення предмету збільшено до 2 годин на тиждень", - зазначив Михайло Войцехівський.

Він додав, що робочою групою було переглянуто й перелік орієнтовного оснащення кабінетів "Захисту України" для виконання учнями практичних завдань.

"У співпраці з військовими ми оновили перелік засобів для вивчення предмету і максимально наблизили його до переліку необхідного обладнання, яким користуються сьогодні наші Захисники та Захисниці. У начальних кабінетах можуть з'являтись цифрові радіостанції, евакуаційні стропи, сучасне дозиметричне обладнання, кровоспинні турнікети різних моделей, турнікети для з’єднувальних ділянок тіла, пристрій для закриття ран типу ITClamp, оклюзійні торакальні наліпки тощо" - зазначив Михайло Войцехівський.

Ознайомитись з Методичними рекомендаціями щодо викладання предмета «Захист України» в закладах загальної середньої освіти міста Києва із 2024 року можна на сайті Інституту післядипломної освіти Київського  університету імені Бориса Грінченка. Доступ до матеріалів за допомогою логіна та пароля від дистанційної платформи Інституту.

 

Лист Міністерства освіти і науки України № 1/13749-23 від 12.09.2023 «Про інструктивно-методичні рекомендації щодо викладання навчальних предметів/інтегрованих курсів у закладах загальної середньої освіти у 2023/2024 навчальному році»

Завантажити

ПОЧАТКОВА ОСВІТА

МОВНО-ЛІТЕРАТУРНА ОСВІТНЯ ГАЛУЗЬ

ІНОЗЕМНІ МОВИ

ГРОМАДЯНСЬКА ТА ІСТОРИЧНА ОСВІТНЯ ГАЛУЗЬ

МАТЕМАТИЧНА ОСВІТНЯ ГАЛУЗЬ

ІНФОРМАТИЧНА ОСВІТНЯ ГАЛУЗЬ

ПРИРОДНИЧА ОСВІТНЯ ГАЛУЗЬ

СОЦІАЛЬНА І ЗДОРОВ'ЯЗБЕРЕЖУВАЛЬНА ОСВІТНЯ ГАЛУЗЬ

МИСТЕЦЬКА ОСВІТНЯ ГАЛУЗЬ

ТЕХНОЛОГІЧНА ОСВІТНЯ ГАЛУЗЬ

ОСВІТНЯ ГАЛУЗЬ «ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА»

ЗАХИСТ УКРАЇНИ

Вхід для адміністратора