A A A K K K
людям з порушенням зору
Управління освіти Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації

Положення про нагородження МОН

Дата: 26.09.2023 08:09
Кількість переглядів: 180

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

30.07.2013  № 1047


 

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
19 серпня 2013 р.
за № 1427/23959

Про затвердження Положення про відомчі заохочувальні відзнаки Міністерства освіти і науки України

{Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства освіти і науки
№ 1295 від 31.10.2016}

Відповідно до Указу Президента України від 30 травня 2012 року № 365 "Про відомчі заохочувальні відзнаки" та з метою вдосконалення порядку встановлення і використання відомчих заохочувальних відзнак Міністерства освіти і науки України, визначення їх обґрунтованої кількості НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Положення про відомчі заохочувальні відзнаки Міністерства освіти і науки України, що додається.

2. Департаменту роботи з персоналом та керівними кадрами (Некрасса І.А.) забезпечити державну реєстрацію цього наказу в Міністерстві юстиції України.

3. Визнати такими, що втратили чинність:

1) наказ Міністерства освіти і науки України від 13 липня 2007 року № 605 "Про затвердження Положення про відомчі заохочувальні відзнаки Міністерства освіти і науки України", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 06 серпня 2007 року за № 899/14166.

2) наказ Міністерства освіти і науки України від 02 серпня 2010 року № 782 "Про затвердження Положення про нагородження нагрудним знаком "Гордість і надія України" Міністерства освіти і науки України", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 18 серпня 2010 року за № 700/17995.

4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

5. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

Міністр

Д.В. Табачник

ПОГОДЖЕНО:

Заступник Голови
Комісії державних нагород та геральдики

 


Ю. Ладний

     
 


 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
освіти і науки України
30.07.2013  № 1047


 

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
19 серпня 2013 р.
за № 1427/23959

ПОЛОЖЕННЯ
про відомчі заохочувальні відзнаки Міністерства освіти і науки України

І. Загальні положення

1. Це Положення визначає перелік установлених Міністерством освіти і науки України (далі - МОН України) відомчих заохочувальних відзнак (далі - відомчі відзнаки), якими нагороджуються працівники апарату міністерства, підприємств, установ, організацій, що належать до сфери його управління, інші працівники сфери освіти, у тому числі навчальних закладів за кордоном, у яких навчання здійснюється українською мовою, вивчаються українська мова та/або українознавчі предмети, а також вищезазначені особи після виходу на пенсію.

{Пункт 1 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства освіти і науки № 1295 від 31.10.2016}

2. У МОН України встановлені такі відомчі відзнаки:

1) Подяка МОН України (додатки 12);

2) Грамота МОН України (додатки 34);

3) Почесна грамота МОН України (додатки 56);

4) нагрудний знак МОН України "Відмінник освіти" (додатки 78);

5) нагрудний знак МОН України "Василь Сухомлинський" (додатки 910);

6) нагрудний знак МОН України "За наукові та освітні досягнення" (додатки 1112).

3. До нагрудного знака МОН України "Відмінник освіти" (далі - нагрудний знак "Відмінник освіти") нагородженому видається посвідчення до нагрудного знака "Відмінник освіти" (додатки 1314).

4. До нагрудного знака МОН України "Василь Сухомлинський" (далі - нагрудний знак "Василь Сухомлинський") нагородженому видається посвідчення до нагрудного знака "Василь Сухомлинський" (додатки 1516).

5. До нагрудного знака МОН України "За наукові та освітні досягнення" (далі - нагрудний знак "За наукові та освітні досягнення") нагородженому видається посвідчення до нагрудного знака "За наукові та освітні досягнення" (додатки 17,18).

6. Нагородження відомчими відзнаками проводиться:

за особисті трудові досягнення у професійній, службовій діяльності, бездоганну працю та особисті заслуги під час виконання службових обов’язків, пов’язаних з формуванням та забезпеченням реалізації державної політики у сфері освіти і науки, вагомий особистий внесок у розвиток освітньої галузі за підсумками навчального року та високі результати атестації педагогічних, наукових та науково-педагогічних працівників;

з нагоди професійних свят;

з нагоди ювілеїв підприємств, установ, організацій.

{Пункт 7 розділу I виключено на підставі Наказу Міністерства освіти і науки № 1295 від 31.10.2016}

8. Особи, зазначені у пункті 1 цього розділу, не можуть бути повторно нагороджені одним і тим самим нагрудним знаком МОН України.

9. Гранична кількість відомчих відзнак, якими можуть бути нагороджені особи, зазначені в пункті 1 цього розділу, протягом календарного року не може перевищувати:

Подяк - 17 282 одиниць;

Грамот - 14 335 одиниць;

Почесних грамот -14 235 одиниць;

нагрудного знака "Відмінник освіти" -7693 одиниць;

нагрудного знака "Василь Сухомлинський" -2747 одиниць;

нагрудного знака "За наукові та освітні досягнення" - 1000 одиниць.

10. Подяка МОН України є відомчою відзнакою, яка запроваджується для відзначення педагогічних, наукових та науково-педагогічних працівників, державних службовців, працівників підприємств, установ, організацій, що належать до сфери управління МОН України, інших працівників сфери освіти, які зробили вагомий внесок у розвиток сфери освіти і науки, мають стаж роботи у зазначеній сфері не менше одного року та раніше були відзначені місцевими органами виконавчої влади, керівниками вищих навчальних закладів, за ініціативу та наполегливість, сумлінне виконання службових обов'язків та професійні досягнення, пов'язані з реалізацією державної політики у сфері освіти і науки.

11. Грамота МОН України є відомчою відзнакою, яка запроваджується для відзначення педагогічних, наукових та науково-педагогічних працівників, державних службовців, працівників підприємств, установ, організацій, що належать до сфери управління МОН України, інших працівників сфери освіти, які зробили вагомий внесок у розвиток сфери освіти і науки, мають стаж роботи у сфері не менше двох років та раніше заохочувались Подякою МОН України, за високі виробничі та наукові досягнення, плідну наукову, науково-педагогічну та педагогічну діяльність, досягнуті успіхи у справі навчання та виховання підростаючого покоління.

12. Почесною грамотою МОН України відзначаються педагогічні, наукові та науково-педагогічні працівники, державні службовці, працівники підприємств, установ, організацій, що належать до сфери управління МОН України, які зробили вагомий внесок у розвиток сфери освіти і науки, мають стаж роботи у зазначеній сфері не менше трьох років та раніше заохочувались Грамотою МОН України, за зразкове виконання службових обов’язків, високий професіоналізм, ефективне сприяння формуванню та забезпеченню реалізації державної політики у сфері освіти і науки, успішну координацію діяльністю підприємств, установ і організацій, що належать до сфери управління МОН України.

13. Нагрудним знаком "Відмінник освіти" відзначаються педагогічні, наукові та науково-педагогічні працівники, державні службовці, інші працівники сфери освіти, які зробили вагомий внесок у розвиток сфери освіти і науки, мають стаж роботи у зазначеній сфері освіти не менше п’яти років та вже нагороджені Почесною грамотою МОН України, за значний особистий внесок у розвиток освіти і науки, плідну педагогічну, науково-педагогічну та наукову діяльність, професійну та наукову підготовку учнівської та студентської молоді, організацію навчальної, виховної, науково-методичної та науково-дослідної роботи, координацію діяльності педагогічних, виробничих колективів, ефективне керівництво закладами та установами освіти, організацію наукового і методичного забезпечення навчальних закладів та установ освіти, впровадження управлінських новацій, підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації педагогічних, науково-педагогічних та наукових кадрів, спеціалістів галузей економіки України.

14. Нагрудним знаком "Василь Сухомлинський" відзначаються педагогічні та науково-педагогічні працівники, державні службовці, інші працівники сфери освіти, які зробили вагомий внесок у розвиток сфери освіти і науки, мають стаж роботи у зазначеній сфері освіти не менше десяти років та вже нагороджені нагрудним знаком "Відмінник освіти", досягли визначних успіхів у виховній, навчальній, навчально-виховній, навчально-виробничій роботі, навчально-методичному забезпеченні загальної середньої та професійно-технічної освіти, розробці програм розвитку загальної середньої та професійно-технічної освіти, організації навчально-методичної та науково-методичної роботи, підготовці, перепідготовці та підвищенні кваліфікації педагогічних кадрів, розвитку педагогічної освіти, створенні високоякісних підручників і навчальних посібників, впровадженні сучасних методів теорії і практики навчання і виховання, визначенні перспектив та напрямів розвитку загальної середньої та професійно-технічної освіти.

15. Нагрудним знаком "За освітні та наукові досягнення" відзначаються наукові, науково-педагогічні працівники, державні службовці, інші працівники сфери освіти, які зробили вагомий внесок у розвиток зазначеної сфери освіти і науки, мають стаж роботи у сфері освіти не менше десяти років та вже нагороджені нагрудним знаком "Відмінник освіти", за бездоганну працю та особисті заслуги під час виконання службових обов’язків, пов’язаних з формуванням та забезпеченням реалізації державної політики у сфері освіти і науки, досягли визначних успіхів у науковій та науково-педагогічній діяльності, науково-методичному забезпеченні вищої освіти, здійсненні аналітично-прогностичної діяльності, визначенні перспектив та напрямів розвитку вищої освіти, розробці програм розвитку вищої освіти, проведенні моніторингу якості освіти, підготовці кадрів вищої кваліфікації; організації та координації наукової, науково-методичної та науково-дослідної роботи, підготовці, перепідготовці та підвищенні кваліфікації наукових та науково-педагогічних кадрів.

ІІ. Порядок представлення до нагородження

1. Висунення кандидатур, які представляються до заохочення відомчими відзнаками, здійснюється відкрито за основним місцем роботи і оформляється поданням про нагородження, що має містити інформацію про підстави для порушення клопотання про нагородження (далі - подання).

2. Подання вносяться на ім’я Міністра освіти і науки України заступниками Міністра освіти і науки України, Міністром освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, керівниками структурних підрозділів апарату МОН України, навчальних закладів, підприємств, установ, організацій, що належать до сфери його управління, структурних підрозділів з питань освіти і науки обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій за основним місцем роботи.

3. Висунення кандидатур Міністра освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, керівників структурних підрозділів обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій з питань освіти і науки, які представляються до заохочення відомчими відзнаками, здійснюється відповідно за ініціативи Голови Ради міністрів Автономної Республіки Крим, голів обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій або Колегії Міністерства освіти і науки України. Колегія Міністерства освіти і науки України може вносити на розгляд Міністра пропозиції про заохочення відомчими відзнаками працівників та інших осіб без наявності попередньої відзнаки та дотримання строків стажу роботи на посадах працівників, встановлених пунктами 10-15 цього Положення.

{Пункт 3 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства освіти і науки № 1295 від 31.10.2016}

4. Подання подаються до МОН України не пізніше ніж за два місяці до запланованої дати нагородження.

5. До подання додаються:

нагородний лист для представлення на відзначення відомчими відзнаками (додаток 19), у якому визначаються конкретні заслуги особи, що стали підставою для порушення клопотання, із зазначенням назв нагород та відзнак, якими було відзначено претендента на відомчу відзнаку, дати й номера документа, що підтверджує нагородження. Нагородний лист на кожну особу готується за основним місцем роботи в одному примірнику, оформлюється друкованим текстом на аркушах формату А4 і підписується керівником підприємства, установи, організації та головою ради (зборів) трудового колективу (у разі їх наявності). Підписи затверджуються печаткою підприємства, установи, організації. Усі графи є обов'язковими для заповнення. Нагородні листи складаються в алфавітному порядку згідно з поданням;

копії документів, що засвідчують нагородження відомчими та іншими відзнаками;

копія першої сторінки паспорта, завірена керівником кадрової служби;

копії відповідних сторінок трудової книжки, де внесено дані про заохочення;

довідка про економічну ефективність та результативність показників фінансово-господарської діяльності підприємства, установи та організації, що належать до сфери управління МОН України, якщо до нагородження представляється його керівник;

згода осіб, які представляються до заохочення відомчими відзнаками, на обробку їх персональних даних.

Усі документи подаються в одному примірнику, а подання та нагородний лист також додаються і на електронних носіях.

6. Нагородні листи та інші документи щодо нагородження, подані з порушенням вимог цього Положення, розгляду не підлягають.

7. За достовірність відомостей, зазначених у поданні та нагородному листі, дотримання порядку щодо форми та строків подання всіх документів відповідає керівник, який вносить пропозицію щодо заохочення відомчими відзнаками та підписує нагородний лист.

8. Рішення про відзначення приймає Міністр освіти і науки України, а у разі його відсутності - особа, що виконує його обов’язки.

9. Відзначення відомчою відзнакою проводиться наказом МОН України.

10. Проект наказу МОН України готується департаментом роботи з персоналом та керівними кадрами МОН України.

ІІІ. Порядок вручення відомчих відзнак

1. Відомчі відзнаки вручаються в урочистій обстановці Міністром освіти і науки України або за його дорученням заступниками Міністра освіти і науки України, Міністром освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, керівниками структурних підрозділів з питань освіти і науки обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій та керівниками підприємств, установ, організацій, що належать до сфери управління МОН України.

2. У трудовій книжці та особовій справі нагородженого робиться запис згідно з чинним законодавством.

3. Особам, нагородженим нагрудним знаком, вручається посвідчення.

4. Якщо нагородження проводиться не Міністром освіти і науки України, то під час нагородження складається протокол вручення відомчих заохочувальних відзнак Міністерства освіти і науки України (додаток 20), який після нагородження протягом семи календарних днів надсилається до Міністерства освіти і науки України.

5. У разі втрати відомчої заохочувальної відзнаки її дублікат не видається.

 
 
   

Про затвердження Положення про відомчі заохочувальні відзнаки Міністерства освіти і науки України

{Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства освіти і науки
№ 1295 від 31.10.2016}

Відповідно до Указу Президента України від 30 травня 2012 року № 365 "Про відомчі заохочувальні відзнаки" та з метою вдосконалення порядку встановлення і використання відомчих заохочувальних відзнак Міністерства освіти і науки України, визначення їх обґрунтованої кількості НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Положення про відомчі заохочувальні відзнаки Міністерства освіти і науки України, що додається.

2. Департаменту роботи з персоналом та керівними кадрами (Некрасса І.А.) забезпечити державну реєстрацію цього наказу в Міністерстві юстиції України.

3. Визнати такими, що втратили чинність:

1) наказ Міністерства освіти і науки України від 13 липня 2007 року № 605 "Про затвердження Положення про відомчі заохочувальні відзнаки Міністерства освіти і науки України", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 06 серпня 2007 року за № 899/14166.

2) наказ Міністерства освіти і науки України від 02 серпня 2010 року № 782 "Про затвердження Положення про нагородження нагрудним знаком "Гордість і надія України" Міністерства освіти і науки України", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 18 серпня 2010 року за № 700/17995.

4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

5. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

Міністр

Д.В. Табачник

ПОГОДЖЕНО:

Заступник Голови
Комісії державних нагород та геральдики

 


Ю. Ладний

     


 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
освіти і науки України
30.07.2013  № 1047


 

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
19 серпня 2013 р.
за № 1427/23959

ПОЛОЖЕННЯ
про відомчі заохочувальні відзнаки Міністерства освіти і науки України

І. Загальні положення

1. Це Положення визначає перелік установлених Міністерством освіти і науки України (далі - МОН України) відомчих заохочувальних відзнак (далі - відомчі відзнаки), якими нагороджуються працівники апарату міністерства, підприємств, установ, організацій, що належать до сфери його управління, інші працівники сфери освіти, у тому числі навчальних закладів за кордоном, у яких навчання здійснюється українською мовою, вивчаються українська мова та/або українознавчі предмети, а також вищезазначені особи після виходу на пенсію.

{Пункт 1 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства освіти і науки № 1295 від 31.10.2016}

2. У МОН України встановлені такі відомчі відзнаки:

1) Подяка МОН України (додатки 12);

2) Грамота МОН України (додатки 34);

3) Почесна грамота МОН України (додатки 56);

4) нагрудний знак МОН України "Відмінник освіти" (додатки 78);

5) нагрудний знак МОН України "Василь Сухомлинський" (додатки 910);

6) нагрудний знак МОН України "За наукові та освітні досягнення" (додатки 1112).

3. До нагрудного знака МОН України "Відмінник освіти" (далі - нагрудний знак "Відмінник освіти") нагородженому видається посвідчення до нагрудного знака "Відмінник освіти" (додатки 1314).

4. До нагрудного знака МОН України "Василь Сухомлинський" (далі - нагрудний знак "Василь Сухомлинський") нагородженому видається посвідчення до нагрудного знака "Василь Сухомлинський" (додатки 1516).

5. До нагрудного знака МОН України "За наукові та освітні досягнення" (далі - нагрудний знак "За наукові та освітні досягнення") нагородженому видається посвідчення до нагрудного знака "За наукові та освітні досягнення" (додатки 17,18).

6. Нагородження відомчими відзнаками проводиться:

за особисті трудові досягнення у професійній, службовій діяльності, бездоганну працю та особисті заслуги під час виконання службових обов’язків, пов’язаних з формуванням та забезпеченням реалізації державної політики у сфері освіти і науки, вагомий особистий внесок у розвиток освітньої галузі за підсумками навчального року та високі результати атестації педагогічних, наукових та науково-педагогічних працівників;

з нагоди професійних свят;

з нагоди ювілеїв підприємств, установ, організацій.

{Пункт 7 розділу I виключено на підставі Наказу Міністерства освіти і науки № 1295 від 31.10.2016}

8. Особи, зазначені у пункті 1 цього розділу, не можуть бути повторно нагороджені одним і тим самим нагрудним знаком МОН України.

9. Гранична кількість відомчих відзнак, якими можуть бути нагороджені особи, зазначені в пункті 1 цього розділу, протягом календарного року не може перевищувати:

Подяк - 17 282 одиниць;

Грамот - 14 335 одиниць;

Почесних грамот -14 235 одиниць;

нагрудного знака "Відмінник освіти" -7693 одиниць;

нагрудного знака "Василь Сухомлинський" -2747 одиниць;

нагрудного знака "За наукові та освітні досягнення" - 1000 одиниць.

10. Подяка МОН України є відомчою відзнакою, яка запроваджується для відзначення педагогічних, наукових та науково-педагогічних працівників, державних службовців, працівників підприємств, установ, організацій, що належать до сфери управління МОН України, інших працівників сфери освіти, які зробили вагомий внесок у розвиток сфери освіти і науки, мають стаж роботи у зазначеній сфері не менше одного року та раніше були відзначені місцевими органами виконавчої влади, керівниками вищих навчальних закладів, за ініціативу та наполегливість, сумлінне виконання службових обов'язків та професійні досягнення, пов'язані з реалізацією державної політики у сфері освіти і науки.

11. Грамота МОН України є відомчою відзнакою, яка запроваджується для відзначення педагогічних, наукових та науково-педагогічних працівників, державних службовців, працівників підприємств, установ, організацій, що належать до сфери управління МОН України, інших працівників сфери освіти, які зробили вагомий внесок у розвиток сфери освіти і науки, мають стаж роботи у сфері не менше двох років та раніше заохочувались Подякою МОН України, за високі виробничі та наукові досягнення, плідну наукову, науково-педагогічну та педагогічну діяльність, досягнуті успіхи у справі навчання та виховання підростаючого покоління.

12. Почесною грамотою МОН України відзначаються педагогічні, наукові та науково-педагогічні працівники, державні службовці, працівники підприємств, установ, організацій, що належать до сфери управління МОН України, які зробили вагомий внесок у розвиток сфери освіти і науки, мають стаж роботи у зазначеній сфері не менше трьох років та раніше заохочувались Грамотою МОН України, за зразкове виконання службових обов’язків, високий професіоналізм, ефективне сприяння формуванню та забезпеченню реалізації державної політики у сфері освіти і науки, успішну координацію діяльністю підприємств, установ і організацій, що належать до сфери управління МОН України.

13. Нагрудним знаком "Відмінник освіти" відзначаються педагогічні, наукові та науково-педагогічні працівники, державні службовці, інші працівники сфери освіти, які зробили вагомий внесок у розвиток сфери освіти і науки, мають стаж роботи у зазначеній сфері освіти не менше п’яти років та вже нагороджені Почесною грамотою МОН України, за значний особистий внесок у розвиток освіти і науки, плідну педагогічну, науково-педагогічну та наукову діяльність, професійну та наукову підготовку учнівської та студентської молоді, організацію навчальної, виховної, науково-методичної та науково-дослідної роботи, координацію діяльності педагогічних, виробничих колективів, ефективне керівництво закладами та установами освіти, організацію наукового і методичного забезпечення навчальних закладів та установ освіти, впровадження управлінських новацій, підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації педагогічних, науково-педагогічних та наукових кадрів, спеціалістів галузей економіки України.

14. Нагрудним знаком "Василь Сухомлинський" відзначаються педагогічні та науково-педагогічні працівники, державні службовці, інші працівники сфери освіти, які зробили вагомий внесок у розвиток сфери освіти і науки, мають стаж роботи у зазначеній сфері освіти не менше десяти років та вже нагороджені нагрудним знаком "Відмінник освіти", досягли визначних успіхів у виховній, навчальній, навчально-виховній, навчально-виробничій роботі, навчально-методичному забезпеченні загальної середньої та професійно-технічної освіти, розробці програм розвитку загальної середньої та професійно-технічної освіти, організації навчально-методичної та науково-методичної роботи, підготовці, перепідготовці та підвищенні кваліфікації педагогічних кадрів, розвитку педагогічної освіти, створенні високоякісних підручників і навчальних посібників, впровадженні сучасних методів теорії і практики навчання і виховання, визначенні перспектив та напрямів розвитку загальної середньої та професійно-технічної освіти.

15. Нагрудним знаком "За освітні та наукові досягнення" відзначаються наукові, науково-педагогічні працівники, державні службовці, інші працівники сфери освіти, які зробили вагомий внесок у розвиток зазначеної сфери освіти і науки, мають стаж роботи у сфері освіти не менше десяти років та вже нагороджені нагрудним знаком "Відмінник освіти", за бездоганну працю та особисті заслуги під час виконання службових обов’язків, пов’язаних з формуванням та забезпеченням реалізації державної політики у сфері освіти і науки, досягли визначних успіхів у науковій та науково-педагогічній діяльності, науково-методичному забезпеченні вищої освіти, здійсненні аналітично-прогностичної діяльності, визначенні перспектив та напрямів розвитку вищої освіти, розробці програм розвитку вищої освіти, проведенні моніторингу якості освіти, підготовці кадрів вищої кваліфікації; організації та координації наукової, науково-методичної та науково-дослідної роботи, підготовці, перепідготовці та підвищенні кваліфікації наукових та науково-педагогічних кадрів.

ІІ. Порядок представлення до нагородження

1. Висунення кандидатур, які представляються до заохочення відомчими відзнаками, здійснюється відкрито за основним місцем роботи і оформляється поданням про нагородження, що має містити інформацію про підстави для порушення клопотання про нагородження (далі - подання).

2. Подання вносяться на ім’я Міністра освіти і науки України заступниками Міністра освіти і науки України, Міністром освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, керівниками структурних підрозділів апарату МОН України, навчальних закладів, підприємств, установ, організацій, що належать до сфери його управління, структурних підрозділів з питань освіти і науки обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій за основним місцем роботи.

3. Висунення кандидатур Міністра освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, керівників структурних підрозділів обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій з питань освіти і науки, які представляються до заохочення відомчими відзнаками, здійснюється відповідно за ініціативи Голови Ради міністрів Автономної Республіки Крим, голів обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій або Колегії Міністерства освіти і науки України. Колегія Міністерства освіти і науки України може вносити на розгляд Міністра пропозиції про заохочення відомчими відзнаками працівників та інших осіб без наявності попередньої відзнаки та дотримання строків стажу роботи на посадах працівників, встановлених пунктами 10-15 цього Положення.

{Пункт 3 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства освіти і науки № 1295 від 31.10.2016}

4. Подання подаються до МОН України не пізніше ніж за два місяці до запланованої дати нагородження.

5. До подання додаються:

нагородний лист для представлення на відзначення відомчими відзнаками (додаток 19), у якому визначаються конкретні заслуги особи, що стали підставою для порушення клопотання, із зазначенням назв нагород та відзнак, якими було відзначено претендента на відомчу відзнаку, дати й номера документа, що підтверджує нагородження. Нагородний лист на кожну особу готується за основним місцем роботи в одному примірнику, оформлюється друкованим текстом на аркушах формату А4 і підписується керівником підприємства, установи, організації та головою ради (зборів) трудового колективу (у разі їх наявності). Підписи затверджуються печаткою підприємства, установи, організації. Усі графи є обов'язковими для заповнення. Нагородні листи складаються в алфавітному порядку згідно з поданням;

копії документів, що засвідчують нагородження відомчими та іншими відзнаками;

копія першої сторінки паспорта, завірена керівником кадрової служби;

копії відповідних сторінок трудової книжки, де внесено дані про заохочення;

довідка про економічну ефективність та результативність показників фінансово-господарської діяльності підприємства, установи та організації, що належать до сфери управління МОН України, якщо до нагородження представляється його керівник;

згода осіб, які представляються до заохочення відомчими відзнаками, на обробку їх персональних даних.

Усі документи подаються в одному примірнику, а подання та нагородний лист також додаються і на електронних носіях.

6. Нагородні листи та інші документи щодо нагородження, подані з порушенням вимог цього Положення, розгляду не підлягають.

7. За достовірність відомостей, зазначених у поданні та нагородному листі, дотримання порядку щодо форми та строків подання всіх документів відповідає керівник, який вносить пропозицію щодо заохочення відомчими відзнаками та підписує нагородний лист.

8. Рішення про відзначення приймає Міністр освіти і науки України, а у разі його відсутності - особа, що виконує його обов’язки.

9. Відзначення відомчою відзнакою проводиться наказом МОН України.

10. Проект наказу МОН України готується департаментом роботи з персоналом та керівними кадрами МОН України.

ІІІ. Порядок вручення відомчих відзнак

1. Відомчі відзнаки вручаються в урочистій обстановці Міністром освіти і науки України або за його дорученням заступниками Міністра освіти і науки України, Міністром освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, керівниками структурних підрозділів з питань освіти і науки обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій та керівниками підприємств, установ, організацій, що належать до сфери управління МОН України.

2. У трудовій книжці та особовій справі нагородженого робиться запис згідно з чинним законодавством.

3. Особам, нагородженим нагрудним знаком, вручається посвідчення.

4. Якщо нагородження проводиться не Міністром освіти і науки України, то під час нагородження складається протокол вручення відомчих заохочувальних відзнак Міністерства освіти і науки України (додаток 20), який після нагородження протягом семи календарних днів надсилається до Міністерства освіти і науки України.

5. У разі втрати відомчої заохочувальної відзнаки її дублікат не видається.


« повернутися

Вхід для адміністратора